Aktuality

Lešanská 1176/2a
Chodov, Praha 4
bulterierclub@email.cz

Aktuality


 
Vážení členové, připomínáme, že 07.07. je konec druhé uzávěrky na klubovou výstavu KABT v Brno Dvorska. 
 

Vážení členové, vážení vystavovatelé.

Představujeme Vám firmu, která bude generálním partnerem naši Klubové výstavy v Brně Dvorska.

YOGGIES, generální partner klubové výstavy v Brně 21. 7. 2018

Česká rodinná firma Yoggies je lídrem na trhu ve zdravém krmení psů. Na úplném začátku byl příběh jejich vlastního psa Roxyho, který na procházce slupnul, co neměl, a otrávil se. Náročný proces jeho uzdravení jako zázrakem naštěstí dopadl dobře. Pak už byl jen krůček k tomu, že ho majitelé chtěli prostě krmit zdravě... A tak vznikl speciální jogurt pro psy, a následně granule a celá řada dalších produktů.

Granule Yoggies lisované za studena mají svůj původ v nejzdravějším krmivu pro psa – všechny receptury vycházejí z B.A.R.Fu a jeho postupném a pomalém sušení (při nízkých teplotách!). Díky tomu jsou v granulích zachovány přírodní živočišné proteiny, tuky i vitamíny. Granule zásadně neobsahují žádnou chemii, obilí, sóju ani konzervanty! Firmě Yoggies se dokonce povedlo vyvinout takové granule, které nejen že čistí a udržují zdravý trávicí systém, ale obsahují i probiotika, která posilují tolik důležitý imunitní systém vašeho psa. A právě zdravý imunitní systém vašeho nejlepšího čtyřnohého přítele může být zodpovědný za to, že váš pes bude zdravější a nebude trpět alergiemi, průjmy, plynatostí, nebo ještě závažnějšími chorobami.

Produkty Yoggies vracejí do psích misek kvalitu, vůni a chuť potravy z přírody. Na co se vždy můžete spolehnout – že výrobě je vždy základem syrové maso ze švýcarských, německých i dalších kvalitních chovů. Proto najdete v jejich složení na prvním místě vždy MASO!

Přírodní tuk z masa a uhlohydráty (bramborové nebo rýžové vločky – jsou lépe stravitelné než rýže a brambory) dodají psům potřebnou energii; ovoce a zelenina jsou zdrojem potřebných vitamínů a vlákniny. Další stopové prvky, jako je rybí olej, mořské řasy, výtažek z masa mušlí, bylinky pro psy, mletá křemelina, zažívací rašelina, nebo laktobacily – to vše je skvělé pro podporu kloubů, vazů, tvorbu sinoviální tekutiny (= kloubní maz, který je zapotřebí pro vzájemný pohyb kloubních ploch a omezení jejich tření), odstraňování parazitů z trávicího traktu i podporu imunitního systému vašeho psa…

Šetrná výroba granulí Yoggies (lisování za studena) zajistí kromě uchování přírodních živin i to, že granule v žaludku psa nenabobtnají(!). Ostatně si to doma sami zkuste – ponořte pár granulek do nádobky s vodou, a přesvědčte se. Yoggísky se nezvětší ani o (psí) chlup :-) Díky tomu docílíte nejlepší a přirozené výživy psa, ak tomu ještě i potlačení rizika torze žaludku.

Jak už jsme zmínili, na začátku příběhu firmy Yoggies byl otrávený pejsek – celý příběh si přečtěte zde https://yoggies.cz/nas-pribeh/

 


Dodatečně děkujeme pí. Petře Novákové za dárky pro vystavovatele na Speciální a Klubové výstavě v Choceradech, pořádanou  12.5 2018 


SRDEČNĚ ZVEME a připomínám, že se lze přihlásit pouze přes DOGOFFICE, přihláška na SVOD není totéž, co přihláška na výstavu 
www.dogoffice.cz 

19.05.2018 - MVP Litoměřice - Výsledky

Vážení členové KABT,

vzhledem k tomu že od 25. 5. 2018 začne platit GDPR nový zákon na ochranu osobních údajů, budu vám všem rozesílat email, kde stačí kliknutím na dole uvedený odkaz odsouhlasit zpracování osobních údajů v souladu s podmínkami tohoto zákona. Prosím vás tímto o spolupráci, která vám zabere jen minumum času.
Vzhledem k platnosti tohoto zákona dojde také ke změnám ve zveřejňování osobních údajů na našich webových stránkách.
Děkuji za vaši podporu a spolupráci.
Petra Fišerová
Místopředsedkyně KABT

12.05.2018 - SV Chocerady - Výsledky  

Vážení členové,
oznamujeme Vám, že se přihlásilo 190 psů na výstavu, 136 standardních a 54 mini bulterierů, proto musíme situaci řešit. Výbor KABT tedy rozhodl, že třídy štěňata, dorost a vetrány SBT přesuneme do kruhu č. 2, v němž budou posuzování mini bulterieři. Tím pádem každý rozhodčí posoudí zhruba polovinu psů, což jistě přispěje k lepší organizaci celé výstavy. Prosíme touto cestou všechny vystavovatele SBT, kteří přihlásili své psy (samce) do třídy mladých, aby se dostavili na výstavu včas, nebot budou zahajovat kruh č. 1
Opět připomínáme, že nejdříve budou posouzeny (kruh č. 2) třídy štěnat, dorostu a vetránů v souladu se závěrem ČLSCH. Takže i vystavovatele těchto psů prosíme, aby se dostavili na výstavu včas.


Prosíme členy, kteří požádali o provedení odběru vzorku na test LAD při Speciální výstavě KABT,aby jsi vyplnili tuto žádanku AHT předem. Při vyplnování postupujte podle tohoto vzoru. Žádanka AHT je platná pouze pro tuto akci pořádanou ve spolupráci se slovenským klubem! Žádanku AHT je nutné vytisknout a přivézt sebou na výstavu. Děkujeme.

Vážená paní, vážený pane,

dovolte nám, abychom Vám jménem Klubu anglického bull terriera upřímně poblahopřáli k umístění v soutěži TOP BULL za rok 2017. Srdečně Vás touto cestou zveme na slavnostní předání cen, které proběhne na Speciální výstavě v Choceradech dne 12.5.2018 od 9.15 hod. 

Výbor KABT


Klubový zpravodaj 1/2018

Výbor KABT upozorňuje na změnu termínu podzimní KV v Choceradech. Nový termín je 15.09.2018.

ČLÁNEK - Genetická vyšetření a jejich zápis do průkazů původu.Vážení členové. Ve spolupráci se slovenským klubem, KABT nakoupí 50 sad na test LAD, ve slevě, na Výstavě Crufts. Zájemci mají možnost pak za tuto nižší cenu test od klubu odkoupit. Odběr vzorků bude na jarní výstavě provádět paní doktorka Pacltová. Poté klub testy hromadně odešle na vyhodnocení. Zájemci o tento test se mohou dopředu hlásit na klubový email. Přednost mají členové spolku KABT. 
 
Momentálně jsou všechny, prozatím objednané testovaci sady, zamluveny. Pište na klubový mail dále a pokud bude zájem přetrvávat, KABT se bude snažit vyjednat podmínky a nakoupit další sady se slevou.Vše bude záležet na počtu zájemců.
 

Poradce chovu má dovolenou z důvodu nemoci!

3. Výborová schůze 2018

XXIV. HAUCK MEMORIAL 2018  

Oznámení

 

Vážení vystavovatelé, do soutěže TOP Bull zasílejte zpracované podklady na e-mail: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce měsíce února 2018.
Výsledky budou uveřejněny v následujícím zpravodaji a slavnostní předávání cen se uskuteční při klubové výstavě KABT.

 


 
 
V případě potřeby jakéhokoli dokumentu, článku či formáře, který se nezobrazuje, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vše Vám bude obratem zasláno na Vámi uvedený e-mail.


Některé odkazy na články na tomto webu nefungují. Omlouváme se tímto a již se pracuje na znovu-zprovoznění plné funkčnosti webu.Předem bych chtěla všem strašně moc poděkovat za to, že se odhodlali jít “s kůží na trh“ a přihlásili psy do výběru na takto prestižní soutěž. Výběr nebyl vůbec lehký. Přihlášení psi jsou nádherní, a je mi líto, že jich nemůže jet více. Děkuji ještě jednou, přeji hodně štěstí a doufám, že nezanevřete na výběr příští rok!

Za výběrovou komisi pro tým do Leidenu

Sandra Piťhová


24.09.2017 - NVP Brno - VýsledkyUpozornění : Z důvodu nemoci má
poradce chovu dovolenou.


09.09.2017 - KV KABT Chocerady - Výsledky

 

 

 

Vážení chovatelé a majitelé!

Rádi bychom Vám připomněli blížící se uzávěrku (30.9.2017) přihlášek na prestižní výstavu International weekend v Leidenu do soutěže národů.

Pokud jste majiteli nebo chovateli jedince, který má kvalitní exteriér, a současně byste byli ochotni reprezentovat Českou Republiku a český chov bullterriera na této jedinečné soutěži, neváhejte a pošlete nám přihlášku se jménem psa/feny a dosaženými výstavní úspěchy, případně i fotografii.

Pozn.: Tato soutěž se neplatí. Pouze je potřeba psa do Holandska dopravit a vystavit. Platí se pouze výstava v sobotu, která ale není povinná. Samotná soutěž národů se koná v neděli 19.11.2017

Kategorie:

2x fena pod 2 roky + 1x náhradník

2x fena nad 2 roky + 1x náhradník

2x pes pod 2 roky + 1x náhradník

2x pes nad 2 roky + 1x náhradník

(odpovídajícího věku musí zvíře dosáhnout v neděli 19.11.2017)

Přihlášky, prosím, zasílejte na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme!

 

Výběrová komise pro Leiden

 

 

Feny do dvou let

ALICE FOR LAELAPS Marpet bull

DIAMOND DIANA Nature of Unique

RUBY z Čerchovské zahrady

PICTURE PERFECT Joe´s Star

IWAKI Solo Magnifica

 

Psi do dvou let

DREAM COME TRUE Nature of Unique

SAVIO z Čerchovské zahrady

DELICIOUS PLEASURE Nature of Unique

GALEON Solo Magnifica

AZAZEL Ex Alibi

PAMPALINI Daidalos

 

Feny nad dva roky

ANATHEMA Extragang

COSTA RICA Asmoddeus

BEYA LILY Plzeňský bull

 

Psi nad dva roky

 

 

....nejedná se o konečný výběr. Jsou to jen došlé přihlášky a proto prosíme, nechť se případně další zájemci odprostí od ostychu a neváhají poslat přihlášku, ať i náš klub je schopen dát dohromady kompletní tým.


Vážení členové, vážení vystavovatelé.

Děkujeme našim sponzorům, kteří přispěli svými dary na naší klubovou výstavu 09.09.2017 v Choceradech.


http://www.krmivo-eminent.cz/

 


12.08.2017 – MVP Mladá Boleslav - VýsledkyZPRAVODAJ KABT 2 -2017


Návrhy na ČLSCH 2017 zasílejte na email klubu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 


Propozice Chocerady 09.09.2017 / Přihláška na Svod


 

POZVÁNKA NA ČLENSKOU SCHŮZI KLUBU ANGLICKÉHO BULL TERRIERA V ROCE 2017

 

Výbor KABT si dovoluje pozvat všechny členy KABT na členskou schůzi.

 

Místo konání bude Klub Lávka Chocerady a to dne 10.09.2017 od 10:00 hodin (prezence začíná od 9:00).

Všichni členové KABT jste srdečně zváni a těšíme se na hojnou účast.

 

Program ČLSCH:

1. Zahájení, schválení programu schůze

2. Zprávy výboru klubu o činnosti klubu (předsedkyně, ekonom, poradce chovu)

3. Zpráva dozorčí rady

4. Návrhy členů

5. Diskuze

6. Usnesení

7. Ukončení schůze

 

Návrhy na ČLSCH 2017 zasílejte na email klubu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vážení členové, vážení vystavovatelé.

 

Děkujeme našim sponzorům, kteří přispěli svými dary na naší klubovou výstavu 22.7.2017 v Brně.

 

Naši výstavu svými dary podpoří tyto firmy:

 

 

JOFI KRMIVA HAFO TLAPEK

 

 Vážení členové, vážení vystavovatelé.

 

Děkujeme našim sponzorům, kteří přispěli svými dary na naší speciální výstavu 13.5.2017 v Choceradech.

 

Naši výstavu svými dary podpoří tyto firmy:

 

 

http://krmivacerny.cz/ https://krmeni.cz/ http://happydog.cz/

 

Děkujeme také paní Vendule Hradecké, které se podařilo vykomunikovat všechny sponzory a zajistit dárky pro vystavovatele a to zcela zdarma :-)

 


 

 

 
Tyto dárečky zhotovili postižení zaměstnanci chráněné dílny Arkadie. http://www.arkadie.cz//obsah/keramicka-dilna-krupka/94/121/
Dárky zajistila a věnovala chovatelská stanice ECCE BULL.
 


 
 
 
 
 
Na alfaverzi nového webu se snesla kritika, jak je nemoderní a pak pár odkazů na weby s jednoúrovňovou navigací a rozbalovacím menu.
tak trocha motivace:
1.) moderní web by měl být zobrazitelný i na mobilních zařízeních, proto je snaha implementovat responsivní design
2.) zvýšit rychlost načítání a omezit nesmysné přenosy dat = statická stránka se načítá 60-100ms místo 1300ms (ajax a navigace za #)
3.) obrázky na webu budou ale rozumné
4.) stále se ladí základní funkcionalita a struktura db, jelikož se to celé dělá ve volném čase tak to jde pomalu, jen otagovat stanovy klubu zabralo 2h
5.) obsah webu je docela rozsáhlý, a snahou je rozdělit ho do logických celků, i tak na některých místech budou 3 úrovně zanoření menu
6.) alternativou vám jsou bastliči, kteří by si za nový web vzali 50k a použili by nějakou předpřipravenou šablonu a za každou úpravu peníze navíc, skutečná firma, kde by vás stálo 1k jen to, že sern spustil vývojový prostředí a chvíli se rozkoukával a nebo současné opensource řešení na které od jeho spuštění každou minutu útočí roboti a půl roku roznášelo viry do vašich pc
takže než začnete bezmyšlenkovitě psát emaily, zamyslete se...
 
Na této webové stránce naleznete nový web zatím ve fázi úprav. (odkaz)
 

 

Dne 12.1. z výboru odstoupili z rodinných důvodů Jitka Zezulová ml. a Bc.Pavel Savula. Klubové stránky bude prozatím spravovat Radek Hradecký, výbor zůstává sedmičlenný.

 
 

Oznámení

 

S velkou lítostí oznamujeme, že dne 29. 12. 2016 ve věku nedožitých 86 let zemřel dlouholetý chovatel a člen klubu pan Svatopluk Vecka.

 

Upřímnou soustrast celé rodině a všem blízkým.

 

Upozornění

 

Svod 7.1.2017 je zrušen pro 0 účast. Pokud jste přihlášku odeslali, bude přeložena na další termín.

Děkujeme za pochopení

Výzva

 

Hledá se specialista na vytvoření nových stránek KABT. Hlašte se na e-mailu KABT: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Návrhy, náměty vítány.

 

Oznámení

 

Vážení vystavovatelé, do soutěže TOP Bull zasílejte zpracované podklady na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce měsíce února 2017. Výsledky budou uveřejněny v následujícím zpravodaji a slavnostní předávání cen se uskuteční při klubové výstavě KABT.

 

Bodovací tabulka TOP bulteriér KABT

 
 
 

Reprezentace za ČR do soutěže družstev na výstavě v Holandsku

 

psi do dvou let

Nathanael Daidalos, Cheiron Joe´s Star, Artur the King of Talidai - náhradník

 

psi nad dva roky

Nat Pajar

 

feny pod dva roky

Olie Pajar von Amadis, I m yours Silver Joe´s Star

 

feny nad dva roky

Beya Lily Plzensky Bull, Kasienka Daidalos

 

 

 

Zpravodaj 2_16_KABT.pdf

Reprezentace za ČR do soutěže družstev na výstavě v Holandsku

 

psi do dvou let
Nathanael Daidalos, Cheiron Joe´s Star, Artur the King of Talidai - náhradník
 
psi nad dva roky
Nat Pajar ----- zde chybí jeden pes
 
feny pod dva roky
I m yours Silver Joe´s Star, -----------zde chybí jedna fena
 
feny nad dva roky
Beya Lily Plzensky Bull, Kasienka Daidalos

 

U náhradníků vyhlašujeme, že v neděli půjde jako hlavní ten, co měl v sobotu lepší výsledek.

 

 

 

 

Upozornění: Změna adresy klubu

 

Vážení členové KABT,

 

sdělujeme, že původní adresa klubu, tedy Jungmannova 25, Praha 1 je již neplatná, na této adrese nám byla dána výpověď. Nové sídlo klubu je Lešanská 1176/2a,Chodov, 141 00 Praha 4. Je to pouze sídlo klubu, zde nikdo nebude přebírat a přeposílat poštu. Protokorespondenční adresa bude vždy adresa předsedy klubu.

V současné době tedy MVDr. Markéta Pacltová, Zemědělská 342, Plesná 351 35.

Prosíme o dodržení námi daného slibu, že žádná korespondence nebude směřována na Lešanskou, protože v tom případě nám bude sídlo vypovězeno.

 

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Oznamujeme členům, že se dne 22. 7. 2016 konalo poslední rozloučení s panem rozhodčím Josefem Schneiderem.

Děkujeme panovi Erlovi, že položil smuteční kytici jménem našeho klubu.

 

 
 
Výstavní výbor se omlouvá, že nepřišly vstupní listy. Protože se stále učíme pracovat s dogofficem, a těžko se získávají informace, nevěděli jsme, že se o rozeslání vstupních listů musí žádat. Ještě jsme na poslední chvíli zažádali o rozeslání, tak doufáme, že ještě přijdou na maily vystavovatelů. Prosíme, pokud nepřijdou, všichni dostali mail s upozorněním, že je jejich přihláška přijata, takže přijedte.
Děkuje Výstavní komise.

 

Obsazení kruhů na Klubové výstavě, Brno - Dvorska

 

 

Klubová výstava KABT Brno 23. 7. 2016

Přesné místo konání výstavy je Brno-Dvorska (dostihová dráha)

Dvorska se nachází v jihovýchodní části města Brna, nedaleko Tuřan. Dostihová dráha je na záčátku Dvorsk směrem od Tuřan.
Přímo do Dvorsk jede městská hromadná doprava: autobus 48, ze zastávky Úzká, Brno

 

Propozice výstavy Brno-Dvorska.doc

 

Oznámení

 

Genealogie KABT je z technických důvodů dočasně mimo provoz.

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

 • Propozice na Klubové barvářské zkoušky ke stažení zde: PROPOZICE_BZ.doc
 • Propozice na Klubové zkoušky k vyhledávání, vyhánění a nahánění zvěře ke stažení zde: PROPOZICE_ZVVZ.doc

 

Pozvánka na předávání cen TOP BT a MBT 2015

 

Vážení členové, výbor KABT Vás srdečně zve na vyhlášení Top BT a MBT za rok 2015. Předání cen se uskuteční při nadcházející výstavě na Konopišti v polední přestávce.

 

 

Oznámení

Vážení členové KABT,
sdělujeme Vám, že každému členu, který bude přihlášen na výstavu na Konopišti bude vrácen přeplatek 100 Kč ve třídě štěňat a dorostu, v ostatních třídách kromě třídy čestné bude vráceno 100 Kč, za třidu čestnou bude vráceno 500 Kč a to při přejímce psů. Bohužel systém Dogoffice nerozeznává členy a nečleny klubu.

 

Výbor KABT

 

 

 

 

 

 
Upozornění - TOP Bull 2015

V souladu s ustanovením členské schůze 2014 si každý majitel, který má zájem o soutěž TOP Bull, sám zpracuje výsledky do soutěže a zašle je s kopiemi dokladů ke kontrole zpracovateli. Podklady, prosím, zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce února 2016. Výsledky budou zveřejněny v následujícím zpravodaji a slavnostní předávání cen se uskuteční při klubové výstavě KABT.

Bodovací tabulku naleznete zde:Bodovací tabulka TOP bulteriér KABT

 

 

Oznámení

 

Na ČLSCH konané 14. listopadu 2015 se zrušil poplatek za krycí list pro členy klubu (vyřízení do jednoho měsíce). Poplatek za vydání krycího listu expres (do jednoho týdne) zůstává.

 

 

Reprezentace za ČR do soutěže družstev na výstavě v Holandsku

 

psi do dvou let

El Cid Joe Star

Guitarman Silver Joe´s Star

 

psi nad dva roky

Nat Pajar

Chavivi Daidalos

 

feny do dvou let

Kasienka Daidalos

Beya Lily Plzensky Bull

 

feny nad dva roky

Cry to Me Joe's Star

Irana Fišer - náhradnice

Kira Iron Llubpet - náhradnice

 

(pozn.: jsou volná dvě místa + téměř všechna místa pro náhradníky)

 

 

Oznámení ohledně posuzování na Speciální výstavě KABT dne 12. 9. 2015 na Konopišti

 

Štěňata, dorost a veterány BT a MBT bude posuzovat paní Alena Tvrzová, všechny ostatní třídy obou plemen bude posuzovat pan Eric Stanley.

 

 


Oznámení

 

Svod dne 12. 9. 2015 při Speciální výstavě KABT na Konopišti bude posuzovat paní Alena Tvrzová.

 

 

Reprezentace za ČR do soutěže družstev na výstavě v Holandsku

 

psi do dvou let

El Cid Joe Star

volné místo

 

psi nad dva roky

Nat Pajar

Chavivi Daidalos

 

feny do dvou let

Kasienka Daidalos

Beya Lily Plzensky Bull

 

feny nad dva roky

Camorra Joe Star

volné místo

Irana Fišer - náhradnice

 

(pozn.: jsou volná dvě místa + téměř všechna místa pro náhradníky)

 

 

20. 7. 2015 Upozornění

 

Pavel Masaryk se ze zdravotních důvodů omluvil z posuzování na Klubové výstavě v Brně dne 25. 7. 2015. Posuzovat bude rozhodčí František Szalai (SK).

 

27/06/2015 - MVP Brno

25/04/2015 - MVP České Budějovice

23/05/2015 - MVP Litoměřice

20/06/2015 - NVP Klatovy

16/05/2015 - KV KABT Konopiště

 

4. 6. 2015 Oznámení

 

Vážení členové,

 

po registraci KABT u laboratoře Genomia mohou členové klubu využít 10% slevu na genetické testy. Pro uplatnění slevy je zapotřebí ověření členství v KABT. Podmínky jsou uvedeny zde. Nabídka je platná pro rok 2015.

 

NOVĚ ON-LINE PŘIHLÁŠENÍ NA KLUBOVOU VÝSTAVU ZDE

NEW ON-LINE KABT DOG SHOW ENTRIES CLICK HERE

 

 

Poděkování

 

Mnohokrát děkujeme za pomoc s přípravou výstavy na Konopišti dne 16. 5. 2015 panu Petru Selingerovi, paní Sandře Piťhové a paní Lence Košťálové.

Výbor KABT

 

Chyba ve Zpravodaji 1/2015

 

Velice se omlouváme za neúmyslné nedopatření ve Zpravodaji 1/2015, kde jsou chybně uvedeny výsledky u výstavy ze dne 08/02/2015 - MVP Brno. V příštím zpravodaji budou uvedeny výsledky správné.

 

KV KABT v Brně-Dvorska platí den konání 25.7.2015.

 

Děkujeme za pochopení

Redakční rada

 

25/04/2015 - MVP České Budějovice

25/04/2015 - MVP České Budějovice

 

Pro zájemce o výstavu v Holandsku

 

Vážení členové KABT, jako každý rok i letos pořádá NBTC 7. a 8 . 11.2015 soutěž družstev, kde se představí psi i fenky v kategoriích pod dva roky a nad dva roky. Každý tým je složen z 8mi členů a náhradníků. Na některá místa je již několik zájemců, prosím proto členy klubu, aby posílali svoje psy a fenky, nejlépe výstavně úspěšné jedince, aby se do reprezentace dostali ti nejlepší jedinci z českého chovu. Přihlášky (jméno jedince, výstavní úspěchy a případně fotografii) prosím zasílejte na klubový e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

11/04/2015 - NVP Ostrava
13/04/2015 - Výborová schůze 3/2015

20/04/2015 - Porada výboru 4/2015

06/04/2015 - Porada výboru 3/2015

23/03/2015 - Porada výboru 2/2015

 

13. 4. 2015 Oznámení

 

Z důvodu přesunutí genealogie na nový server budou všechny linky odkazující na původní umístění genealogie postupně opravovány na nové umístění.

 

Odkazů na webu je velké množství, proto prosíme za trpělivost. Děkujeme za pochopení.

 

PROPOZICE NA KLUBOVÉ BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY se zadáním titulů CACT, CCT a Klubový vítěz

 

V sobotu 20. června 2015 v mysliveckém zařízení MS CHOTĚVICE SVATÁ KATEŘINA

 

Ke stažení zde

 

Nácvik na barvářské zkoušky začíná začátkem května po telefonní domluvě.
Pro více informací kontaktujte: Viktor Gróf, tel.: 777 663 348

 

4. 4. 2015 Upozornění

 

Prosíme členy klubu, kteří zapomněli vyplnit na registračních kartách chovné jedince (psy i feny) a chtějí je mít uveřejněny v seznamu ve Zpravodaji 1/2015, nechť pošlou jejich jména, datum narození, případně zdravotní testy, fotografii a jejich majitele (může být i adresa) na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to do 10. dubna 2015. V opačném případě nebudou v seznamu uvedeni.

Děkujeme.

 

 

2. 4. 2015 Upozornění

 

Pozor změna v propozicích pro soutěž dětí. Účastnit se mohou děti od 3 let, nepodléhá Junior Handlingu, pouze vedený pes musí být předveden na výstavě.

 

28. 3. 2015 Oznámení

 

Vážení členové,
Genealogie se přesouvá na jiný server, proto Vás prosíme o strpení malého výpadku.
Děkujeme vám.


Za výbor KABT MVDr. Markéta Pacltová

 

VÝZVA: Žádost o pomoc s pořádáním výstav pro KABT

 

Klub Anglického Bull Terriera pořádá Klubovou výstavu na Konopišti dne 16. 5. 2015.

Prosíme zájemce, kteří by chtěli pomoci s pořádáním této výstavy, ať píší na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Budeme rádi za jakoukoliv pomoc.

 

Jitka Zezulová ml.

 

 

17. 3. 2015 Oznámení


Paní MVDr. Kateřina Pavlisová (akreditovaný veterinář KABT na sono ledvin a vyšetření srdce AA-vet Praha) je na mateřské dovolené.
Z tohoto důvodu ji zastupuje na sono ledvin pan MVDr. Tomáš Fiala AA-vet - Praha.
Kontakt uveden v sekci akreditovaní veterináři KABT pro sonografické vyšetření na PKD.

 

 

14. 3. 2015 Ponechání bankovního účtu klubu

 

K avizované změně bankovního účtu nedojde, protože se povedlo vyjednat se stávající bankou výhodné vedení současného účtu. Číslo bankovního účtu klubu zůstává tedy i pro rok 2015 stále stejné.

 

 

Výbor sděluje, že bude konat každé liché pondělí v měsíci porady výboru, kde budou probrány všechny aktuální podněty tak, aby byla připravena témata a návrhy odpovědí pro schůzi výboru.

 

Zapsala MVDr. Markéta Pacltová

 

 

 • Vzhledem k tomu, že se sešlo vícero dotazů ohledně zveřejňování údajů v genealogii a na doporučení DR, paní předsedkyně MVDr. Markéta Pacltová oslovila nadřazený orgán ČMKU. Zde zveřejňujeme vyjádření sekretariátu ČMKU k zaslanému dotazu na legálnost takového počínání
   
  dotaz paní předsedkyně klubu zaslaný na ČMKU dne 30. listopadu 2014:

  Vážená paní Jarošová,

  obracím se na Vás jako na styčnou osobu ČMKU s následujícím dotazem, ev. prosbou, která se určitě netýká jen našeho klubu.

  Jako mnoho dalších klubů zveřejňujeme zdravotní výsledky našeho plemene. Členská schůze zveřejňování odsouhlasila, což je samozřejmě prospěšné( i celosvětově) pro chov plemene .Vzhledem k tomu, že náš klub má veřejně přístupnou genealogii na webu, kde jsou veškeré údaje, jsou chovatelé - členové klubu, kteří si zveřejnění výsledků svých psů, včetně osobních údajů nepřejí ( i když nemají co skrývat) a vyhrožují klubu zákonem na ochranu osobních údajů a soudy.

  V této souvislosti bychom Vás rádi požádali o stanovisko ČMKU, ev. názor jeho právního zástupce, jak by se měl klub v této situaci zachovat.Zda má člen klubu právo něco takového požadovat a zda v opačném případě klub neporušuje nadřazené právní normy.


  Děkuji za zprávu, s pozdravem za KABT
  MVDr. Markéta Pacltová
   
   
  obdržená odpověď z ČMKU dne 1. prosince 2014:
   
  Dobrý den,

  podobné případy jsme již s Úřadem na ochranu osobních údajů řešili – zde je citace z vyjádření ÚOOÚ:


  Jestliže lze údaj o chovatelské stanici ztotožnit s činností určitelného chovatele, jde o osobní údaj. Zveřejňování osobních údajů vypovídajících o činnosti chovatelů je možné s jejich souhlasem podle § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“).


  Z informace vyplývá, že tyto údaje je možné zákonně zveřejňovat pouze se souhlasem majitele psa.


  S pozdravem

  Ivana Jarošová, sekretariát ČMKU

  Maškova 3, 182 53 Praha 8

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  tel.: 234221371

 

 • DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
  Na návrh dozorčí rady prověřil statutár spolku, zda je odsouhlasené zveřejňování dat a osobních údajů z ČLSCH v souladu s právním řádem ČR, který je nad jakýmkoliv zněním Stanov nadřazený. Návrh DR vycházel ze zákona č. 101/2000 Sb., který se týká i základních lidských práv jak v zemích EU, tak i jiných zemích.Ověření potvrdilo domněnku, že pokud lze údaj o chovatelské stanici ztotožnit s činností určitelného chovatele, jde o osobní údaj. Zveřejňování osobních údajů vypovídajících o činnosti chovatelů je možné s jejich souhlasem podle § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“). Z této informace vyplývá, že tyto údaje je možné zákonně zveřejňovat pouze se souhlasem majitele psa.V opačném případě, podle platných zákonů ČR, není zveřejnění možné.
  Na ČLSCH došlo k odhlasování a schválení zveřejňování dat a osobních údajů v rozporu se zákony ČR, tyto zůstávají nadřazeny Stanovám.
 • Svod - upraven dle ČLSCH konané dne 15. 11. 2014
 

PLÁN SVODŮ NA ROK 2015

3. 1. 2015 Hanácká národní výstava psů

výstavní areál BVV Brno

posuzuje Kateřina Šaldová

16. 5. 2015 Klubová výstava

Konopiště, hotel Myslivna

posuzuje Alena Tvrzová

25. 7. 2015 Klubová výstava

Brno - Dvorska

Ing. Jana Daňková

12. 9. 2015 Speciální výstava

Konopiště, hotel Myslivna

bude upřesněno

 

 

 

 

 

 

 

 

Výbor KABT děkuje všem členům českého týmu za úspěšnou reprezentaci českého chovu na mezinárodní soutěži v holandském Leidenu.
Poděkování patří i paní Zuzaně Kopačkové, které se podařilo utvořit kompletní sestavu.

 

MVDr. Markéta Pacltová

 

Fotogalerie + výsledky zde