bulterierclub@email.cz

|

Agility závody 17. 4. 2010

V sobotu 17. 4. 2010 se konaly Neoficiální Agility závody v Lysé nad Labem.

Po přejímce, na které se všichni teprve pomalu probouzeli, se naše bulí parta utábořila nedaleko parkuru. První běh byl závod Agility. Začínalo se od velikostní kategorie XS, která byla početně zastoupená, protože byl vyhlášen i Závod miniaturních plemen. My měli zatím čas promyslet si svůj běh. V kategorii S závodili dva bulíci mládežníci, takže jsme se šli podívat, jak jim to půjde. Marušce s Ippim se moc nedařilo, protože Ippík se rozhodl prozkoumat parkur, zda na něm nenajde coursingový střapeček. Bylo z toho 16. místo. Absolutní začátečnice Verča s An si vyběhala 10. místo, což bylo super. V kategorii M jsem začínala já s Jackie. Měla jsem obavy, že se Jackie nebude plně soustředit, tak jsme si před startem trochu pocvičily poslušnost. Dopadlo to tak, že Jackie sice běžela soustředěně a bez chyb, zato pomaleji. Navíc jsem ji ještě špatně navedla na předposlední překážku a musela se vracet. I přesto jsme doběhly na krásném 5. místě. Po nás běželi David s Tickou a skončili na 6. místě. Bulí smečku uzavírala Bára s Yorrikem. Ten se bohužel rozhodl, že si nejdříve zaběhne parkur podle sebe, a až potom dle pokynů paničky, obsadil 10. místo.

V druhém kole se běžel Jumping. Byla to obtížnější trať, museli jsme zvládnout hodně otoček a víc se soustředit, abychom pejsky správně navedli na jednotlivé překážky. Marušce s Ippim se běh opravdu povedl, byli na 5. místě. Verča se bohužel diskla. Tolik se soustředila na An, jak běží, že přehlédla překážku před sebou a musela ji přeskočit. Já jsem udělala jednu chybu a skončily jsme na 6. místě. Za námi opět David s Tickou, měli 7. místo. A Báře s Yorrikem se nějak zalíbila ta 10. příčka.

Kromě Závodu miniaturních plemen byl vyhlášen i Závod molosoidních plemen. Počítaly se do něj výsledky součtu Agility a Jumping běhu. V kategorii začátečníků jsme s Jackie obsadily 2. místo a David s Tickou 3. místo.

Na závěr se konal Paralelní běh. Spočíval v tom, že běžely dva týmy vedle sebe a vyhrál ten, který byl v cíli dřív nebo bez chyby. A takto až do úplného vítěze.

K naší veliké radosti zde bulíci obrovsky zabodovali a smetli všechny rychlonožky. V kategorii S skončila Verča s An těsně před branami finále a Maruška s Ippim obsadila 1. místo.

V kategorii M jsme zvítězily já s Jackie, a to těsně o prsa před Davidem s Tickou.

Z tohoto závodu jsme si všichni odvezli plno skvělých zážitků a pejsci dobrůtky. A taky jsme zas jednou všem ukázali, že bulíci jsou přátelští a bezproblémoví pejskové. A hlavně, že je třeba s nimi počítat.